בשער-קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער בפייסבוק - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל
דף הבית   |   על בשער   |   פעילויות בשער   |   ספר אורחים   |   צור קשר      רשימת תפוצה
 
 
 > שלח שאלה למומחה
 
 
 
     כל התחומים
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     אסטרופיזיקה
     אפיגנטיקה
     ארכיאולוגיה
     הנדסת חשמל
     הנדסת מזון
     השכלה גבוהה
     חינוך
     כימיה
     מדעי המוח
     מדעי כדור הארץ
     פרקינסון
     קרימינולוגיה
     קרקע ומים
     ננוטכנולוגיה
     הנדסה
     מדעי המחשב
     כימיה
     ביולוגיה
     פיזיקה
     רפואה
     מתמטיקה
     מדעי הסביבה
     גיאוגרפיה
     מוט"ב
     הוראת המדעים
     אזרחות
     כלכלה
     היסטוריה
     משפטים
     פסיכולוגיה
     תנ"ך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 > בשער האזרחות
 
 
 > הרצאות מומחים ברשת
 
 
 > רשימת תפוצה
 
 > חתום בספר האורחים
 
 > כניסה לשואלים רשומים
 
 
 > English
 
השבבים שיחקו את ההיבט הקוגניטיבי של המוח ויסייעו לנכים 31/07/2013
שבבים אנלוגיים שיהיו מחוברים לחיישנים טבעיים בגוף כגון שבלול האוזן או רשתית העין, אצל אנשים שהתפקוד של מערכות אלו אצלם לוקה יוכלו להחליף את מערכת העצבים המקורית. זו כמובן רק דוגמה אחת למה שניתן יהיה לעשות בשבבים האנלוגיים המחקים את התהליכים הקוגניטיביים, כפי שבנו חוקרים משווייץ.
  |   לחץ כאן למאמר המקורי   |   שאל שאלה אודות המאמר
תחומי דעת:  נוירוביולוגיה [ ביולוגיה ]  , מבוא לביולוגיה של האדם [ ביולוגיה - 1 ]  , תקשורת ויסות ותאום [ ביולוגיה - 1 ]  

החוקרים מהמכון לנוירו-אינפורמטיקה (INI) המשותף לאוניברסיטת ציריך ולמכון הטכנולוגי השוויצרי ETH, ועמיתיהם מרחבי העולם פיתחו שבבים אלקטרוניים אנלוגיים כך שיחקו את פעילות המוח (הם מכנים זאת שבבים נוירו-מורפיים). הם הצליחו להקנות לשבבים הללו פעילות דומה לזו של פעילות המוח בתחום הקשר בין מערכות החישה לבין המוח עצמו או מה שאנו מכנים יכולות קוגניטיביות.

עד כה שום מחשב לא הצליח לעבוד ביעילות כמו המוח האנושי, ומדענים רבים חותרים להיות הראשונים שיצליחו בבניית מוח מלאכותי. "הודות לשיטת שלנו, ניתן יהיה לקנפג שבבים המחקים את המוח עבור מספר גדול של מודלים התנהגותיים ולהביא לפיתוח טכנולוגיה המקבלת את ההשראה שלה מהמוח." אומר ג'יאקומו אינדיברי, פרופ' במכון לנוירו אינפורמטיקה (INI) המשותף לאוניברסיטת ציריך ול-ETH.

המטרה האולטימטיבית של תחום השבבים המחקים את המוח היא ליצור מערכות שיאפשרו ממשק בין המוח למכונה, שתאפשר הכנת התקנים ש יתווכו בתקשורת

בין המוח ובין העולם החיצון. החוקרים פיתחו מערכת שלמה של נוירוניים מלאכותיים שמסוגלת לבצע משמות סנסורי-מוטוריות בזמן אמת ושילבו אותם ברשתות המדמות רכיבים של עיבוד עצבי המקבילים למה שמכונה "מכונות מצב סופי" קונספט מתמטי המתאר תהליך לוגי או תוכנות מחשב.

"ניתן לקודד התנהגות אנושית ל"מכונת מצב סופי" ולהעביר את המשימה לחומרה המדמה את פעילות העצבים בדרך אוטומטית. תבניות קישור הרשתות בתוך השבבים הללו מזכירות מבנה שנמצא גם במוחותיהם של יונקים" אומר אינדיברי. " מדובר בטכנולוגיה מבוזרת בעלת צריכת חשמל נמוכה שמאפשרת בניית מערכות חכמות. סימולציה זו מבטאת את הדינמיקה של מערכות עצביות במעגלים אלקטרוניים אנלוגיים". בהקדמה למאמר המדעי הוא כותב כי נסיונות קודמים ליצירת מערכות עצבים מלאכותיות נכשלו בשל היותם של המעגלים הללו לא מדויקים ורועשים, וכעת, היישום שלהם על שבבים אנלוגיים סייע בהתקדמות.
הוסף תגובה הדפס מאמר      שלח לחבר      מאמר מועדף
 
שלח שאלה למומחה   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   תנאי שימוש באתר   |   Powered By Art-Up